Een inspirerende werkreis naar Atlanta en Los Angeles: Versterking van logistieke kansen tussen de VS en Europa

Midden oktober bracht ik, Karin Rancuret, Business Development Manager voor Europa en de VS, een werkbezoek aan Atlanta en Los Angeles.

Midden oktober bracht ik, Karin Rancuret, Business Development Manager voor Europa en de VS, een werkbezoek aan Atlanta en Los Angeles.

In Atlanta bezocht ik, samen met het Netherlands Foreign Investment Agency (NFIA), een aantal bedrijven. Tijdens deze bezoeken spraken we over hun plannen voor de Europese markt, en gaf ik advies over het inrichten van hun Europese supply chain. Ook vertegenwoordigde ik NDL, als onderdeel van een delegatie van de European American Chamber of Commerce, tijdens het ‘Springboard to Europe’ evenement, georganiseerd door de Metro Atlanta Chamber of Commerce. Dit evenement bood een unieke gelegenheid om Nederland te positioneren als dé logistieke toegangspoort tot Europa en om onze expertise te delen met Amerikaanse bedrijven die zich op de Europese markt willen vestigen. Daarnaast had ik gesprekken met diverse netwerkorganisaties, waaronder het Logistieke Team van het Georgia Center for Innovation. In deze ontmoetingen verkenden we samenwerkingsmogelijkheden om innovatieve logistieke oplossingen te stimuleren en de verbindingen tussen de VS en Europa te versterken.

Mijn bezoek aan Los Angeles was vooral gericht op het onderhouden van bestaande contacten en het opbouwen van nieuwe relaties binnen het netwerk. Deze waardevolle contacten leggen de basis voor toekomstige samenwerkingen en versterken onze aanwezigheid op de Amerikaanse markt.

Uit deze reis werd duidelijk dat Europa nog steeds een interessante markt is voor Amerikaanse exporteurs, vooral voor bedrijven die innovatieve oplossingen bieden voor de logistieke sector. Veel van deze bedrijven, die vaak multinationale klanten bedienen, kijken naar uitbreiding in Europa om hun internationale marktpositie te versterken. Op het gebied van digitalisering en automatisering liggen de ontwikkelingen in de VS en Europa redelijk in lijn, maar op het gebied van verduurzaming van de supply chain loopt Europa duidelijk voor. De recente stakingen in Amerikaanse havens benadrukten bovendien dat de invoering van automatisering binnen de logistieke sector niet overal zonder slag of stoot verloopt.

Wilt je de kansen voor je bedrijf in de VS ontdekken?